Emekliye Kredi Veren Bankalar

Emekliye  kredi veren bankalar ile ilgili ayrıntılı bir çalışma yaptık. Siz emekliler için avantajlı kredi fırsatları sunan bankaları sizler için listeledik. Baktığımız vakit bir çok banka emekliler için aylıklarının 10 veya 15 katı kadar kredi olanağı sunmaktadır.

Aktif Bank PTT Emekli Kredisi

Aktif Bank ve PTT ortaklığı ile emeklilere anında kredi olanağı. Acil nakit ihtiyacı olan emeklilerimiz kefilsizdokümansız ve koşulsuz olarak kredi alabilirler. Krediden yararlanmanız için emekli aylığınızı PTT şubesinden almanız yeterlidir.

Aktif Bank ve PTT ortaklığında verilen bu kredinin en yüksek meblağı 60.000 TL olarak belirlenmiştir.

İş Bankası Emekli Kredisi

100 bin TL’ye kadar kredi desteği sağlayan İş Bankası bu kredi için ilk olarak kredi notunuza bakıyor. Kredi notu durumuna göre size teklif veriliyor. Eğer şartlar uygun ise gerekli sözleşmeyi imzalayıp kredinizi çekebiliyorsunuz.

Ziraat Bankası Getirisiz Emekli Kredisi Veriyor Mu?

Aylık ödemelerini Ziraat Bankası üzerinden alan emeklilerimiz hem ihtiyaç hemde konut kredisinde avantaj sahibi olurlar.

Halk Bankası Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi

Halk Bankası, emeklilerimizin ülkemiz için verdiği emeklerden dolayı vefa borcu niyeti ile Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi kampanyasını başlatmıştır. Halk Bankası emekli kredisi hem giderli hem gidersiz olarak iki çeşitte sunulmaktadır.

ING Bank Emekli Kredisi

ING Bank ilk etapta kredi başvurusu yapan kişinin kredi notunu inceler. Kredi notu yeterli seviyede ise düşük faizli emekli kredisi alabilirsiniz. Kredi notu düşük olanlara ise kefil vb. yardımıyla yüksek faizli emekli kredisi alınabiliyor.

Emekli Kredisi Veren Diğer Bankalar 2018

Bankalar Faiz Oranları
İş Bankası %1,50
ING BANK %1,44
Deniz Bank %1.57
Şeker Bank %1,49
Garanti Bankası %1,59

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Emeklilere fiili faizsiz krediden ziyade dini olarak caiz olan emekliye faizsiz kredi veren bankalar vardır. Türkiye de hizmet veren 5 büyük katılım bankasının hizmetidir. Kar hissesi oranı ile verilen krediler ile hac, umre, şahsi ihtiyaç, konut kredisi gibi ihtiyaçlarınız için finansman sağlayabilirsiniz.

  • Türkiye Finans Katılım Bankası
  • Albaraka Türk Katılım Bankası
  • Vakıf Katılım Bankası
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası
  • Ziraat Katılım Bankası

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir