KKB Puanı Nasıl Yükseltilir

İhtiyaç kredisi, taşıt veya konut kredisi gibi krediler , kredi puanınızın düşük olması sebebiyle reddediliyor.Bunun için önceliğiniz kredi notunuzu yükseltmek olmalıdır.

Kredi notunuz , sizin bankacılık sicilinizi gösteriyor.Acil nakit ihtiyaçlarınızda bankanız sizi değerlendirmesi için en önemli etken kredi notudur.

KKB Puanı Nasıl Yükseltilir

Kredi notu yükseltme, kredi notu düşük olan ve kredi çekmek isteyenler için oldukça ehemmiyetli bir konu. Peki neler yapabiliriz?

Kredi notumuz aniden yükselmez, öncelikle aylık asgari meblağı değil tüm borçları düzenli ödemeliyiz.

Çok yüksek sınırlı bir kredi kartının borçlanması da yüksekse kredi notu düşer, zira sistem tarafından riskleriniz artmış olarak görülür. Kredi kartı ödemelerinizi zamanında yaptığınız da notunuz da yükselecektir.

KKB Puanı Nasıl Yükseltilir

KKB Puanı Nasıl Yükseltilir

Kredi ve kredi kartı borcuyla birlikte bankalar üzerinden yaptığımız fatura borçları ödeme alışkanlıkları da kredi notumuzu etkiler. Faturalarınızı otomatik ödeme  talimatı ile öderseniz kredi notunuzu yükseltir.

Daimi kredi ve kredi kartı talebinde bulunmamalısınız. Bu sizin nakit ihtiyacı içinde olduğunuzu düşündürerek kredi notunuzu düşürebilir. Hele ki, kredi müracaatlarından onay alamazsanız, puanınız daha da düşer.

Takibe alınmış kredi bilgisi, kapatılmışsa dahi, ancak 5 sene nihayetinde risk raporundan çıkar. Ancak 5 yıl nihayetinde, Findeks notunuzu da etkilemez hale gelecektir. Kredi siciliniz sıfırlandığında, kredi notunuzu yükseltmek için yine bankalarla ilişki kurmaya başlamalısınız. Bunun için en kolay metot, düşük sınırlı bir kredi kartı edinip düzenli olarak ödemek.

KKB puanınızı yüksek tutmak veya kkb notunuzu yükseltmek için bankaların sizden beklediği ödemelerinizi zamanında yapmanız.Geçmiş dönemde ki kredi kartı borçlarınız, faturalarınız, kredi taksitlerinizi zamanında ödediyseniz kredi notu ile ilgili bankalarda bir soru yaşamazsınız.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir